Nail art consultant

O Mnie

Zajmuję się sylizacją paznokci od jedenastu lat. Czy to długo?

here.

Jestem też tutaj

Szukaj w Pazurkowni

Poczytaj

Pielęgnacja naturalnych paznokci
Okres zimowy to nie najlepsazy czas dla organizmu.
            

Pielęgnacja naturalnych paznokci


Okres zimowy to nie najlepsazy czas dla organizmu. Mało słońca, niskie temperatury, brak świeżych witamin nie sprzyjają skórze, włosom i paznokciom. Skóra staje sie sucha, paznokcie łamliwe, a włosy tracą naturalny połysk. Dbałość o naszą skórę czy włosy stała się naszym nawykiem niestety paznokciami interesujemy się zdecydowanie za mało. Dłonie są wizytówką każdego z nas. Kształt, wielkość, grubość paznokcia są cechami uwarunkowanymi genetycznie, ale na wygląd i kondycję płytki ma wiele czynników, które mogą polepszać lub pogorszać jej stan.Negatywny wpływ na wygląd paznokci mają:

 • częste moczenie w roztworach mydła,kontakt
 • choroby paznokci i całego organizmu
 • z detergentami czy chemikaliami
 • rodzaj wykonywanej pracy
 • złe nawyki tj obgryzanie paznokci czy skórek,palenie tytoniu, niedobory żywieniowe
Pozytywnie na nasze paznokcie wpływa:
    prawidłowa dieta bogata w białko(aminokwasy)
    suplemetacja witamin i minerałów(wapń,żelazo,cynk); nawyk picia dużej ilości kawy powoduje niedobór cynku.
                -nawodnienie organizmu. Pijmy wodę z odpowiednim składem minerałów.Całkowita ich zawartość powinna być od 620-750 MG/L. 
            Jesli jest mniejsza to jest to woda źródlana, która raczej wypłukuje minerały z naszego organizmu. Większa (od 1000 MG/L) jest to woda lecznicza.
                Mozna stosować ją okresowo i tylko w wypadku dużych niedoborów minerałów.
                -stosowanie ochrony(rękawic) przy wykonywaniu prac mokrych, brudnych czy w kontakcie z detergentami.Aby pozbyć się niemiłego wrażenia mokrych dłoni w rękawiczkach wystarczy założyć najpierw bawełniane i na to rękawiczki ochronne.
                -prawidłowa pielęgnacja odpowiednimi preparatami i prawidłowy manicure.
                Odpowiednie "prowadzenie" paznokci podczas manicure może przyczynić się do zmiany ich wyglądu. Optycznie możemy zmniejszyć zbyt szeroką płytkę. 
                Wymaga to czasu i wiedzy ale jest to wykonalne.
                Są różnego rodzaju preparaty pielęgnacyjne do paznokci: podkładowe, nakładane bezpośrednio na paznokcie- wygładzają płytkę,wiążą niespójne warstwy;
                ochronne- w formie bezbarwnego lakieru, można je stosować zarówno jako lakier podkładowy oraz jako lakier zabezpieczjący;
                kremy i oliwki pielęgnujące zawierające bogatą mieszankę składników odżywczych, które odbudowują,zmiękczają, nawilżają i ochraniają otaczający paznokcie naskórek.
                Dobrze jest przed zakupem kremów,oliwek czy preparatów wzmacnających paznokcie zasięgnąć opinii na ich temat.
                Niewłaściwe stosowanie produktów może nie przynieść żadnych rezultatów czy wręcz pogorszyć kondycję paznokci.
                 Do pielęgnacji naturalnej płytki paznokcia powinno sie używać pilników drobnoziarnistych(kryształowych,porcelanowych,kamiennych). 
                Ich powierzchnia uszczelnia i ochrania krawędź paznokcia zapobiegając rozdzieraniu i rozdwajaniu się.
                Pamiętajmy o dezynfekcji i nieudostępnianiu własnych pilników innym osobom.
                Skracanie paznokci nożyczkami może powodować ich odkształcanie, kruchość i łamliwość.
                Codzienny masaż okolic skórek(macierzy paznokcia) eliminuje potrzebę ich wycinania oraz wspomaga zdrowy wzrost płytki paznokciowej. 
                Najlepiej robić to po kąpieli, praniu- gdy skórki są odmoczone i możemy do tego celu użyć ręcznika albo oliwek wzmacniających. 
                Jest to bardzo dobry i sprawdzony sposób na pozbycie się mocno narastających skórek. Trzeba pamiętać, że im cześciej skórki są wycinane tym szybciej narastają.
                Jest to spowodowane tym , że skórki przy macierzy są naturalną ochroną przed infekcjami,grzybicami itd.gdy je zbyt często wycinamy doprowadzamy do stanów zapalnych
                 i organizm broni się wzmagając wzrost skórek. Jeżeli musimy to zrobić, usuńmy tylko to co naprawdę nam przeszkadza, odstaje. 
                Zbyt agresywne wycinanie skórek lub stosowanie metalowych cążek może doprowadzić do pobruzdowania i zniekształcenia płytki.
                Gwarantuję poprawę kondycji paznokci i skórek po około 2-3 miesiącach -przy systematycznym masażu.
                
                Żywice epoksydowe,fenol zawarty w klejach do paznokci i lakierach mogą doprowadzić do odklejania sie płytki. 
                Wadliwie umocowane tipsy czesto są przyczyną uszkodzenia płytki i wtórnych infekcji bakteryjnych lub grzybiczych. Niedopuszczalne jest odrywanie resztek tipsów czy mas żelowych, akrylowych. Może to doprowadzić do trwałego uszkodzenia paznokci. Zabiegi ścierania i zeszlifowania powierzchni płytki źle wykonane również mogą powodować osłabienie czy uszkodzenie paznokci. Proszę pamiętać, że przy piłowaniu płytki możemy usunać jedynie 2-5 warstw z paznokcia(ma on ok 100 warstw)
                Czerwonawe plamki na płytce świadczą o zbyt agresywnym piłowaniu powierzchni. Płytkę paznokcia jedynie matujemy, odtłuszczając ją przed zabiegiem żelowania czy malowania lakierami. Piłuje się wyłącznie masy żelowe, akrylowe nie paznokcie!!
                Pielęgnację dłoni czy paznokci warto powierzyć profesjonalistom. Dobrze wykonany manicure może stać się cotygodniowym rytuałem.
                Trzeba jednak pamietać, że najlepiej wykonany zabieg w salonie nie przyniesie efektów bez systematycznej codziennej pielęgnacji.
                
                .

Pede mi et sodales pulvinar phasellus erat eu.