Nail art consultant

O Mnie

Zajmuję się sylizacją paznokci od jedenastu lat. Czy to długo?

here.

Jestem też tutaj

Szukaj w Pazurkowni

Poczytaj

Pielęgnacja naturalnych paznokci
Okres zimowy to nie najlepsazy czas dla organizmu.
            

O...


Zajmuję się sylizacją paznokci od jedenastu lat. Czy to długo..? Nie, ponieważ ciągle jestem tym zajęciem zafascynowana. Taki mój któryś, kolejny świat! :)
Odkąd zajęłam się stylizacją paznokci, moim celem było aby paznokcie wyglądały jak najbardziej naturalnie. Chciałam również, by posiadały "TO COŚ". Chciałam, by paznokcie moich klientek zwracały uwagę nie tylko jakością wykonania, lecz również stylizacją. Chciałam by były wyjątkowe. Kiedyś jedna z moich klientek powiedziała mi, że przecież chodzi do mnie od lat a wzór nigdy się nie powtórzył (chyba, że na życzenie) i że zawsze potrafiłam dopasować go do jej oczekiwań. Tak się dzieje, ponieważ  zawsze szukam nowych inspiracji, pomysłów. Może  to być cokolwiek: tkanina, zdjęcie, obraz... Każda rzecz, bez względu na to czy jest wielka jak góra czy maleńka jak mikrokosmos oglądany pod mikroskopem może stanowić natchnienie do stworzenia czegoś nowego.

Pracuję głównie na "żelach", choć moją przygodę z paznokciami  zaczynałam na produktach akrylowych. Mimo głosów iż akryl nie jest dobrym produktem, pracuję korzystając z obu materiałów. Bo nie jest tak, że żel jest dobry a akryl zły. Są po prostu produkty dobrej i złej jakości. Odnalazłam z czasem te najlepsze.
Na pewno żel jest bardziej elastyczny i nie ma nieprzyjemnego zapachu, który charakteryzuje akryl w trakcie pracy z nim. Jednak są zdobienia, które wymagają zastosowania tego własnie materiału.
Sztuka zdobienia paznokci, jak moda, bardzo się zmienia. Jednak bez względu na to czy to popularny "francuz" czy bogata koronka, najważniejsza jest jakość, czystość oraz sprawienie wrażenia iż to naturalny paznokieć został ozdobiony. 

Do zdobień używam różnych produktów i materiałów. Są to np. farby akrylowe, pastele. Stosuję też kaligrafię. Jednak ostatnio najbardziej lubię malować akwarelą.  Powstające wzory są delikatne i lekkie, zabarwione wręcz nutą tęsknoty.
Mimo metod, zdobień, materiałów i trendów, najważniejsza jest i tak miłość do wykonywanej pracy. Trzeba kochać swoją pracę by wykonywać ją bardzo dobrze. Nagrodą dla mnie,za każdym razem, jest zadowolona klientka i radość w jej oczach.

Renata

Pede mi et sodales pulvinar phasellus erat eu.